Je dnešní doba otevřena dominantní autoritě? – úvaha

 

Jméno práce: Je dnešní doba otevřena dominantní autoritě?

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Margarita

 

 

 

Je dnešní doba otevřena dominantní autoritě ?

 Jelikož již ze školních učebnic víme, že historie celého světa se neustále opakuje, tak v naší současné době a době Hitlerovských let bychom našli několik podobností.

Vzomeňme si čím to ve 30. letech 20. století v Německu vše začalo  lidé byli zarmouceni a jejich vlastenectví upadlo po prohrané 1. světové válce. Museli platit reparace, smířit se s tím, že oni byli vlastně ten národ, který zapříčinil 1. světovou válku. V zemi byla bída a chudoba. Lidé čekali na spasení, a zrovna v takové situaci se v některých začne projevovat, chuť na odplatu, revoluci a také navracení v lidech to vlastenectví. Samozřejmě se někteří řekneme, že to je skvělé, konečně se najde člověk nebo skupina lidí , kteří nás dokáží vyvést z krize, navrátit slávu země a vést kupředu. Tímto člověkem, jak už jste zajisté pochopili, byl ve 30. letech Hitler. Byl to charizmatický a vlastenecký muž, který věřil své zemi, a který chtěl navrátit slávu Německu. Zpočátku to začínalo proslovy v místních hospodách, kdy se lidem snažil vštěpit své ideály, postupně se dopracoval až ke kancleři a diktátoru nasledně již nacistického Německa. Celou vinu prohry a neúspěchu Německa, však nedával za příčinu Německým obyvatelům ale již židům, kteří v té době byli velmi bohatí, vlastnili mnoho pozemků, budov a obchodů.

A tady se již dostáváme do shodnosti dnešní doby a doby 30. let. Nemáme tu tak silnou hospodářskou krizi, nýbrž celou Evropu zachvátila uprchlická krize. Lidé se sice trošku poučili z historie a díky rasové svobodě a demokracii se stali více tolerantnější, ale otázka je,do kdy to lidem vydrží. Když jim stále politici, nespokojení obyvatelé budou stále do hlavy vštěpovat informaci že uprchlíci by neměli mít stejná práva jako občane vlastních zemí, a že oni mohou za dnešní situaci. I  když by měli opravdu pochopit, že uprchlíci jsou pouze lidé, kteří prchají ze své země, kvůli probíhající tam válce, ze strachu o svůj a ze strachu o život svých rodin. Jak dlouho to národy vydrží? Může nastat však zlom, kdy na scénu vstoupí člověk, ktrerý bude chtít tento problém vyřešit ?

Moje opověď tedy na danou otázku je ANO. Ano jelikož lidé jsou danou situaci tak pobouřeni, že by přijali některého vůdce s podobnými názory jací mají občané zemí. Neměli bychom to dovolit a každý sám za sebe se rozhodnout zda chceme, aby se dějiny opět opakovaly.

 

Hodnocení: 1 = výborně

(Dodržení zadaného slohového útvaru a bez závažných chyb.)

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.